Oko Starog Grada Buzeta

Oko Starog Grada Buzeta

PostPostao/la da_co » 28 vel 2013, 12:49

U kalendaru zimske lige za 17.03. je planirano 6.izdanje utrke oko starog grada Buzeta.
Jučer su me zvali iz Buzetske TZ da bi stavili neku najavu za utrku na web stranice Županijske turističke zajednice, rekao sam da još malo pričekaju da izvidimo situaciju jer se kao i lani u ovo vrijeme u starom gradu odvijaju radovi na postavljanju kanalizacije.
Ovaj tjedan sam par puta prošao po starom gradu, bez obzira na iskope mislim da bi se dalo napravit da standardna trasa po kojoj se vozilo ranijih godina bude vozljiva (uz dogovor sa građevinarima).
Dio oko malih vrata koji je lani bio raskopan je više manje OK, sad je kritičan dio oko stepenica i dio ceste za klaonicu prema crpnoj stanici.
Danas ili sutra posle dela imam namjeru obić cijelu trasu i usput pričat sa građevinarima.
Ako vidimo da neće bit većih problema oko trase, drugi tjedan se može kontaktirat mjesni odbor i potvrditi datum.
Javite se popodne ako bi još neko išao u izviđanje situacije na terenu.
da_co
Hero Member

Re: Oko Starog Grada Buzeta

PostPostao/la da_co » 11 ožu 2013, 14:23

Izvidio sam situaciju u starom gradu, staza još uvijek nije idealna ali će se po onome kaj sam vidio dat bez većih problema odvozit cijela uobičajena trasa.
Pričao sam sa jednim od dva izvođača koji rade u st.gradu, u nedjelju popločavaju dio ispred muzeja, ali na dijelu po kojem se vozi, ispred šterne, oko malih vrata i prema baštionu će se moć prolazit.
Raskopan je dio ceste prema klaonici i stepenice, ali ne toliko da se uz pola sata posla ne može uredit za vožnju. Predsjednik MO nas je prošli tjedan sam kontaktirao dali i kad mislimo radit utrku, sutra se nalazim s njim da dogovorimo neku pomoć od strane MO.
Po onome šta sam vidio u jedno popodne se bez problema staza uredi. Trebalo bi sa trimerom pokosit koronu ispod baštiona, i nešto sitno ispod crpne stanice.

Predlažem srijedu popodne oko 16h. Vrijeme bi trebalo bit OK.

Treba jedan ili dva trimera i par saponića za uredit dio oko stepenica i uski dio di se izlazi na cestu za klaonicu. Popodne ću usnimit trasu sa GPS-om i napravit par slika čisto da se vidi o čemu pričam pa stavit link na track i slike na forum. Cesta za klaonicu je raskopana tako da bi se sad ušlo nešto malo niže u odnosu na lani na ulaz iznad crpne stanice prema brekima od marjeta obešenca (cca 10m dole po asfaltu pa desno). Nakon kruga oko CS izašlo bi se na istom mjestu kao i inače na asfalt.

U nedjelju bi trebalo 10-tak ljudi za redare na stazi.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 11 ožu 2013, 19:54

Danas smo Papic i ja obišli trasu.
GPS kaže 1.95km , 87m visinske razlike x cca 8 laganih krugova
Ovo je otprilike trasa.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 13 ožu 2013, 10:12

Danas popodne u 16h u starom gradu. Treba nešto malo uredit stazu, pokosit ispod baštiona i ispod crpne stanice, malo poravnat zemlju oko škalina i na izlazu na asfalt. Od alata ja ću uzet jedan trimer, treba još par sapona, grabljice i lopata. Malo više od sat vremena posla.
Kad završimo ćemo naručit pizzu kod ježića.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 14 ožu 2013, 14:22

Radna akcija je pomaknuta za Petak u 16h, svaka pomoć je dobrodošla.
Sa jednim od građevinara je jučer dogovoreno da nam sa mehanizacijom odrade sitne zemljane radove da bi mi što manje morali lopatat na ruke. 8)
Na meniju je pasulj, odnosno jedan od razloga zašto se i trka organizira. :D
Osigurano je nešto jestivih nagrada za najbrže (DELICIA-Keksi), bit će nešto i od strane Turističke zajednice.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 15 ožu 2013, 11:43

Friške informacije vezane uz utrku. Zbog radova koji se odvijaju oko starog grada, u dogovoru sa građevinarima bit će nekih manjih izmjena, zaobići će se stepenice i cesta prema klaonici odnosno dio oko crpne stanice jer kažu:
da se na gradilištu ne mogu osigurati minimalni potrebni uvjeti za sigurno korištenje kako za gledatelje i prolaznike, tako i za natjecatelje unutar zone gradilišta.

Trasa će biti nešto kraća, cca 250m, sa nekoliko metara visinske manje, ali ostatak ostaje. Da slučajno ne bi netko spomenuo da mu je malo dodat ćemo krug ili 2. ;)
Za dobre vijesti se pobrinuo sponzor (Istarska pivovara) osigurao je nešto (sportskih pivica) nagrada za najbrže, i one malo sporije. :-*

Danas u 16h akcija, ostaje za pokosit dio ispod baštiona.
Za nedjelju se traže dobrovoljci da glume redare.

I još nešto, kiše u sljedeća tri dana nema. 8)
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 15 ožu 2013, 15:07

da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 16 ožu 2013, 22:14

u 9 u starom gradu.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 18 ožu 2013, 14:21

Hvala svima koji su pomogli oko utrke!! :-*
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 18 ožu 2013, 20:20

da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 19 ožu 2013, 17:48

da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 05 ožu 2014, 12:28

23.03.2014. je u planu 7.izdanje utrke zimske lige "Oko starog grada Buzeta".
Već treću godinu za redom u ovo vrijeme se kopa po Starom gradu, tako da će opet biti manjih preinaka uobičajene trase.
U odnosu na lani vraćaju se stepenice i dio oko crpne stanice. Kako trenutno stoje stvari na terenu kopa se od šterne gore prema Baštionu i dio ispred crkve.
Ovisno o radovima u sljedeća dva tjedna trebat će iskombinirati novu dionicu. U nastavku je izmijenjena ruta kojom bi se u potpunosti izbjegle ulice po kojima se trenutno radi, ali sve je još pogodno izmjenama.
http://www.bikemap.net/en/route/2486905-oko-starog-grada-buzeta-2014/#/z17/45.40557,13.96808/google_hybrid
Duljina: 1,9km oko 90mvr po krugu - vozi se otprilike 8 krugova.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 17 ožu 2014, 11:11

Sutra, utorak 18.03. bi se napravila lagana radna akcija, ima malo posla, treba sa trimerom pokositi dio ispod baštiona, i prije crpne stanice od vodovoda, ostatak staze je OK. U nedjelju ćemo rutu po ulicama starog grada prilagodit prema radovima na terenu.
da_co
Hero Member

PostPostao/la da_co » 19 ožu 2014, 11:52

Staza je spremna, jučer su obavljeni manji hortikulturalni radovi na terenu.
U subotu bi trebalo nabavit kolce i čunjeve i označit neke dijelove staze da u nedelju bude manje posla.
Za nedjelju pozivamo sve koji su voljni pomoć kao redari na stazi, trebat će 10-tak ljudi, već oko 9:00h.
da_co
Hero Member

Natrag na Zimska MTB liga - IPGŽ

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.