10.MTB Subotina

U organizaciji Buzetskog biciklističkog kluba i Turističke zajednice grada Buzeta u subotu 13.09.2014. održano je deseto izdanje Rekreativne MTB Biciklijade „Subotina“. Osamdesetak sudionika odvezlo je 20-tak km dugačku dionicu biciklijade dolinom rijeka Mirne i Bračane,ove godine u nešto prilagođenoj trasi zbog stanja na terenu. Jedan od sudionika koji nije krio zadovoljstvo sudjelovanjem na biciklijadi, prelijepom prirodom i općenito Hrvatskom stigao je čak iz Kanade. Posebno je lijepo bilo vidjeti zajedničku vožnju cijelih obitelji na Buzetskoj biciklijadi. Brzina vožnje nastojala se prilagoditi onim najsporijima, a kako bi svi lakše odvezli stazu duljine 20-tak kilometara organizirane su dvije okrijepne stanice, jedna od kojih je bila kraj srednjevjekovnog kaštela Pietrapilosa gdje je uslijedilo razgledavanje, druga kraj crkvice u Svetom Duhu. Kao i do sada zahvaljujući pokroviteljima nije nedostajalo buzetskih gastro proizvoda: Klara Fuži s Natura tartufima, Favorit piva, bilo je dobrih Delicijinih keksi, Aurinih rakija i Buzetske Vistra vode. Za uspomenu sudionici su ponesli uspomenu u obliku slavljeničkih majica jubilarne biciklijade.